Zuzana Grulichová

Již odmala, kdy jsem se měla rozhodnout, kterým směrem můj život půjde, jsem se rozmýšlela mezi cestou tvořivou  a cestou pomoci člověku. Umělecká škola nebo škola zdravotní?  Po představě krve jsem rychle zvolila variantu – cestu kreativity. Po vystudování různých forem výtvarného umění jsem začala hledat hlubší smysl tohoto oboru a jeho uplatnění ve svém osobním životě. Chyběla mi užitečnost. Po ukončení akademie jsem si uvědomila, jak je složité a zároveň důležité si ve věku teenagera zvolit a ujasnit si, kdo jsme a co v životě chceme vlastně dělat. Vrátila jsem se tedy znovu na začátek, doškolila jsem se jako pracovník v sociálních službách a začala pomáhat a pracovat v Sociálně terapeutické dílně. Spojila jsem užitečnost, pomoc i kreativitu. Byly to pro mě nepopsatelně silné a velice cenné chvíle po všech směrech. Zde jsem se došla k názoru, že práce na každém z nás je cestou.  Pro každého, jeho osobitou cestou. V STD jsme společně s klienty pracovali na tvořivém myšlení a dalším rozvoji, mimo jiné  i na práci s fyzickým  tělem. Zde jsem začala poprvé uplatňovat moje tehdy mini znalosti jógové praxe.

A tady to vše začalo. Uvědomila jsem si, že i já potřebuji k životu ne jen fyzickou flexibilitu a pružnost, ale také duševní rovnováhu a klid.  Že v první řádě musím být vyrovnaná já a potom teprve přichází čas, kdy mohu svůj klid a rovnováhu předávat pozitivně dál.  Děkuji tedy svým klientům za tuto zkušenost, která mě přivedla k józe. ☺

Začala jsem lekce jógy vyhledávat a navštěvovat. Vyzkoušela  jsem různé lektory i odnože jógy. Věnovala jsem se čas Ashtanga Vinyasa józe a Hatha józe. Uvědomovala jsem si blahodárné účinky na fyzickém, hmotném i jemnohmotném tělo.

V ten okamžik jsem se rozhodla, se józe věnovat hlouběji a rozhodla jsem se doškolit v učení jógové praxe, abych jej mohla předávat dále, dalším, kteří chtějí zakusit její účinky.

Nabízím tedy lekce Vinyasa  – úplný začátečník až mírně pokročilý bez omezení věku.

S díky všem mým učitelům; budu se na Vás těšit.   

Namaste Zuzka

Vzdělání

  • 2009-2011 AKU v Banskej Bystrici – katedra AVM, obor Volné výtvarné umenie (Mgr.art)
  • 2006-2011 AKU v Banskej Bystrici – katedra grafiky, obor Grafika (Bc.)
  • 1999-2003 SUPŠ v Opavě – obor Propagační výtvarnictví

Doplňkové vzdělání

  • 2016 Instruktor Jógy ve stylu Vinyasa – rekvalifikační kurz – 170 hodin
  • 2016 Pracovník v sociálních službách – rekvalifikační kurz – 153 hodin