Mgr. art. Zuzana Grulichová

I CESTA JE CÍLEM – nemějme proto strach s jógou začít, i když hned nevystřihneme pozici jako z první stránky časopisu. Kráčejme zodpovědně, v klidu, s respektem a k možnostem našeho  těla.

Můj úplně první kontakt s jógou nastal (i když to zní jako klišé),  když jsem náhodou jako dítě nalezla v mámině knihovně zatoulanou knihu Základy jógy, kterou jsem si se zaujetím prohlížela – to bylo však ještě přliš brzy. 🙂

Po vystudování všech možných  i „nemožných“ forem výtvarného umění a práci v sociální sféře s mentálně handicapovanými lidmi, mě mé kroky přivedly k józe. 

Jóga si mě, ač mnohem, mnohem později sama našla. Při práci, kde jsem byla vytížena po duševní stránce, kdy jsem se  potřebovala zastavit, najít si čas také pro sebe a znovu v sobě objevit ztracený klid, vypilovat trpělivost a odhodlání pokračovat v této práci dále.

Zde jsem si uvědomila, že pomocí pravidelného cvičení  ásán (pozic) mohu při praktikování nabýt nejen na fyzické síle, získat znovu ztracenou flexibilitu a pružnost, ale také pomocí drobných meditačních cvičení znovu nalézt duševní rovnováhu a klid.

Józe se věnuji přibližně od roku 2014. Začala jsem dynamickou Ashtanga Vinyasa jógou, poté klidnou Hatha jógou a následně jsem plynule přešla ke zlaté střední cestě, ke stylu Vinyasa. Zde jsem si  v roce 2016 udělala akreditovaný kurz a stala jsem se certifikovaným instruktorem. 

Na svých lekcích kladu důraz na správnou techniku dýchaní a bezpečné provedení jednotlivých pozic, při kterých provádím asistenci. 

Nabízím 

Otevřené lekce Večerní jógy ve stylu Vinyasa.

jsou vedeny v plynulém střídání pozic pomocí rytmu našeho dechu

– jsou vhodné pro začátečníky i mírně pokročilé bez omezení věku.

– hodina je jemně dynamická avšak důraz je kladen na správné provedení – ( v případě potřeby se u danné pozice zastavíme a vše vysvětlíme)

-přihlásit, nebo se odhlásit můžete kdykoli pomocí emailu: zuzijeje@centrum.cz , nejpozději však den předem, kdy má lekce proběhnout

Budu se na Vás těšit

Namaste

Zuzka

Vzdělání

  • 2009-2011 AKU v Banskej Bystrici – katedra AVM, obor Volné výtvarné umenie (Mgr.art)
  • 2006-2011 AKU v Banskej Bystrici – katedra grafiky, obor Grafika (Bc.)
  • 1999-2003 SUPŠ v Opavě – obor Propagační výtvarnictví

Doplňkové vzdělání

  • 2016 Instruktor Jógy ve stylu Vinyasa – rekvalifikační kurz – 170 hodin
  • 2016 Pracovník v sociálních službách – rekvalifikační kurz – 153 hodin