Mgr. Světlana Směrtěnko

svetlanaMgr. Světlana Směrtěnko je v Ostravě za léta svého působení již nejen pojem, ale je také známá jako živel, který jednak umí dokonale svou profesi a jednak je inspirací pro ty, kdo chtějí v životě něco dokázat. Je to žena mnoha profesí, jež zastřešuje cíl – pomáhat lidem. Jejím hlavním zájmem jsou východní (a konkrétně z velké části korejské) léčebné systémy, jako je su-jok.

Světlana vystudovala Státní Univerzitu tělovýchovy a sportu v Kyjevě. Má za sebou více než 38letou praxi v oboru Léčebná tělovýchova a fyzioterapie. Vlastní diplomy nostrifikované Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR.

Ve vlastním centru Meditace úsměvu úspěšně spojuje klasické rehabilitační metody alternativními. Od roku 1999 kromě jiných používá v praxi techniky su-jok terapie. Su-jokTWIST terapii studovala u lektorů mezinárodní akademie TWIST Therapy a Akademie Su Jok Therapy.

Absolvovala řadu kurzů a seminářů su-joku, Twist terapie, Twist gymnastiky, Třípočátkového tai-či a meditace úsměvu u zakladatele a profesora Park Jae Woo. Je držitelkou Qualification Certificate pro su-jok terapeuty TWIST Therapeut.

Světlana o sobě:

….V životě jsem si vždy přála léčit – nebo učit, jak léčit. A zdá se, že mi to Vesmír dopřává… Od své babičky jsem hodně dozvěděla o bylinkách, z níž posléze vznikla moje láska k homeopatii. Maminka mě zase naučila používat energii rukou (kterou úspěšně používám dodnes).

Protože celý život vycházím z mentality dané znameními Ohnivé Kozy a Dřevěného Draka, s dravostí a nasazením všech sil toužím po veškerém novém poznání…

Já sama jsem v 70. letech jsem doslova hltala tradiční čínskou medicínu, pak jsem došla ke studiu čínské kosmologie, na řadu ale přišla i numerologie a astrologie. Vyžaduji však neustálé změny v pohybu, což se podepisuje na tom, že mám potřebu nejen prohlubovat své stávající znalosti a dovednosti, ale že jdu rovněž dál – přes cvičení jógy a čchi-kungu k tai-či, aqua aerobiku až k břišním tancům.

Pak přišla ale láska k su-joku a spirálovým pohybům. Mojí zatím poslední láskou je pak Třípočátkové tai-či úsměvu.

Můj učitel se po celý svůj život dělil o své vynálezy, znalosti, zkušenosti, radost a Úsměv se svými žáky. Nyní se těším, že stejnou cestou půjdu s vámi a společně se ponoříme do tajů Twist Terapie, Spirálové gymnastiky, Třípočátkového tai-či úsměvu a Třípočátkové jógy úsměvu

Vaše Světlana