Mgr. Martina Rozsypalová

IMG_5060Mgr. Bc. Martina Rozsypalová se aktuálně vrátila mezi řady lektorů Shanti Yoga Studia, neboť čeká miminko a ráda by ostatním ženám v tomto výjimečném stavu nabídla společné jógové sdílení. Podrobnosti najdete na této stránce věnované józe pro těhotné.

Mgr. Martina Rozsypalováí“Mnoho lektorů různých pohybových aktivit o sobě úvodem píše, jak od dětství sportovali, mnozí z nich i vrcholově, a vztah ke sportu a pohybu se pak odrazil v jejich výběru profese. V mém případě tomu bylo naopak. Pohyb jsem jako dítě moc ráda neměla, byla jsem nemotorná a většinou jsem se stala terčem komentářů a připomínek okolí. Možná právě to mě přimělo se sebou něco dělat a najít v pohybu nejen příjemnou možnost, jak trávit volný čas, ale zejména a hlavně radost. Vždy mě více přitahovaly dynamické pohybové aktivity – aerobic, spinning, fitbox, sjezdové lyžování a motorky. Mít jednu v garáži byl můj dětský sen, a nutno dodat, že už přes deset let je splněný. Protože ale jízda na motorce vyžaduje určitou kondici a fyzickou přípravu, bylo jasné, že s ostatními sporty neskončím.

martinkaPo narození dcery se k nim přidal také běh a vše vypadalo, že půjde dál touto „dynamickou“ cestou. Ale to by nebyl Vesmír Vesmírem – zákonitě totiž v únoru 2013 přišel zlom ve formě výronu v kotníku. Úrazu, který jakkoli vypadá banálně, mě ochromil v mých dynamických aktivitách na více než rok a stal se jakousi brzdou, která mi ani dnes nedovolí zbytečně mrhat silami. Ale mé tělo se potřebovalo hýbat a zoufale volalo po jakékoli formě pohybu (volalo hlavně tak, že jsem byla protivná a nedalo se se mnou dlouho vydržet v jedné místnosti, jak sem prskala…). Pak na mě jednoho dne kdesi na internetu vykoukla nabídka lekce jógy a já se rozhodla to zkusit. To rozhodnutí mi změnilo život.

aneri+martinaDíky ashtanga vinyasa józe a yin józe jsem našla pohyb, který mě osvěžuje nejen fyzicky, ale i duševně a duchovně. Pohyb, který mě vrací dovnitř k sobě, který mě nabádá hledat v sobě rovnováhu. Pohyb, kde neexistuje „správně“ a „špatně“, protože vše je právě tak, jak má být. Jóga mě přiměla změnit způsob života a náhled na něj, naučila mě více se o sebe starat a hledat pozitiva i tam, kde na první pohled žádná nejsou. Změn, které mi do života přinesla, je mnohem více a mnohdy je obtížné je vyjádřit slovy. Pokud i vy přemýšlíte o změně nebo změna do vašeho života už přišla a nevíte, jak s ní naložit, přijďte jógu vyzkoušet, poznat dosud nepoznané. A Vy, kteří se už józe věnujete, přijďte se protáhnout a posílit svá těla v dynamickém stylu power yogy, kterému se (mimo jiné) budeme společně věnovat. Od dubna 2016 se na vás navíc těším ve zbrusu novém kurzu Yoga Dance, který bude probíhat ve středy vždy od 17.00 do 18.30 hod. Moc se na vás těším!”

11950306_1633391546931335_1592977092214140937_oS láskou Martina