Třípočátkové Tai-či

Tai-chiCvičení Sam won dong  (Třípočátkové tai-či) – jedná se o třípočátkovou, spirálovou Twist gymnastiku a Meditaci úsměvu. Je vhodné pro všechny věkové skupiny. Jedná se o zcela unikátní, pomalé, harmonické cvičení, jehož blahodárné účinky nejen na tělo, ale i mysl, duši si máte možnost osvojit v našem jógovém studiu ve 45minutových dopoledních lekcích.Tuto jedinečnou příležitost máte nyní díky zkušené lektorce Světlaně Směrtěnko, která jako mmj. absolventka fyzioterapie v Kyjevě navíc dokonale rozumí fungování našeho pohybového aparátu. 

Jak vznikl tento systém cvičení: na základě zkušeností studia různých škol – čínské, indické a mezopotamské a studiem a cvičením bojových umění Číny, Japonska i Koreji, rozpracoval prof. Park Jae Woo unikátní systém dokonalých spirálových pohybů.

  • Kdo je profesor Park Jae Woo : Jihokorejský lékař s právnickým, sociologickýma medicínským vzděláním. Pof. Park Jae Woo (1942–2010) byl členem Mezinárodní akademie věd a čestným profesorem mnoha světových univerzit. Přes třicet let se věnoval „stavění mostu“ mezi východní a západní medicínou. Celý život cestoval po světě, získával poznatky z různých oborů a tvořil syntézu svých poznatků. Založil Akademii su-joku, zveřejnil svou Teorii šesti energií, vysvětlil univerzální model fungování světa (takzvaný Tříprvkový model) a od roku 2002 rozvíjel na základě tříprvkového principu takzvanou Twist terapii, která slouží k harmonizaci energetického systému těla, a Meditaci úsměvem – způsob harmonizace vědomí a duše.
  • Co je Spirálový pohyb: vychází z faktu, že pohyb je projevem života a vše v tomto světě je v pohybu nestále. Pohybují se nejmenší částice, atomy, molekuly. V neustálém točivém pohybu ve tvaru spirály jsou i galaxie, planety a hvězdy. Všechny jednotky existence se tedy hýbají a točí a v jejich pohybu je smysl a řád. Pohyby na různých úrovních probíhají nepřetržitě také v těle člověka, čímž zabezpečují životní procesy a podporují správnou funkci organismu

Co se v kurzu naučíte:

  • vnímat energie svého organismu
  • tyto energie s pomocí určitých spirálových pohybů včas aktivovat
  • m udržovat své mentální, duchovní a fyzické zdraví v kondici

Naučíte se udržovat v rovnováze svůj spirálový systém, který prochází celým tělem až k vnitřním orgánům. Pomocí těchto uspořádaných pohybů těla můžeme dosáhnout dokonalosti. Pomocí harmonického uspořádaného pohybu (Twist terapie, spirálová gymnastika) a úsměvu (Meditace úsměvem) se dá rychleji dosáhnout dokonalosti, tedy stavu TijJi.

Kdy se kurz koná:

  • vždy v úterý od 09.00 hod. celkem hodinu, začínáme 04. 010. 2016 – 20. 12. 2016

Cena:

  • jednotlivé vstupy 110 Kč

Lektorka: