Březen 2016: Nová výzdoba sálku v SYS

vysledek (10)Březen 2016 (ale vlastně celá doba od otevření SYS) se nesl ve znamení toho, jak vyzdobit hlavní sál, aby se v něm dobře cvičilo a učilo. Prvotní výzdoba nalepenou mandalou se ukázala jako technologicky nevhodná, protože samolepky se neustále odlepovaly. Přišla na řadu idea nechat sál vyzdobit autorsky, a tedy někým, kdo se živí malbami na zeď, kdo je šikovný a má nápady. Po dlouhém hledání Lenka našla Nikolu Vavrouše a jeho firmu Khoma. Ladění motivu a následně práce probíhaly místy docela krkolomně, protože občas se představy míjejí s tím, co je možné provést, a také se silnou vlastní invencí tvůrce, ale nakonec máme sál vyzdobený k naší velké spokojenosti tak, jak jsme doufaly.

2 – kopieHlavní stěně s oltářkem nyní vévodí mandala, která vychází z našeho loga (mandalu z loga vidíte vpravo), ale která je upravená podle invence autora malby tak, aby vycházela z barev předlohy, ale zároveň přinesla do prostoru lehký indický zdobný prvek…

vysledek (5)Delší stěna je pak ozdobena malbou, jež znovu vychází z prvku naší mandaly (původní mandalu graficky zpracoval Jan Trávníček z firmy TravniczechDesign). Malba zobrazuje podobu Buddhy, jak ji vidí autor Nikola. Při zkoumání objevíte řadu nejen východních motivů, malba je plná symbolů a po úpravě hlavy přináší v celku meditativní prvek a – jak doufáme – také vizuální propojení “toho dole” s “tím nahoře”. Boční části malby jsou ozdobeny zlatou linkou s ústřední mandalou.

Zde se můžete podívat na více snímků (vše foceno laicky na mobil, profesionální fotečky budou časem 🙂 ).

Daniela