Hana Sýkorová (JoHanka)

1936405_101095523237627_4342859_nHana Sýkorová – JoHanka o sobě:

Jóga ke mně měla celkem strastiplnou cestu. Jako dítě mě maminka vzala na cvičení jógy v tělocvičně a to se mi vůbec nelíbilo. V dospělosti mi nakonec nezbyl jiný „sport“ a tak jsem, po dlouhém pátrání kam na jógu v Ostravě, došla do Pranava Yoga studia k Vítkovi Oramovi na lekce Hatha Yogy.

Po jeho kurzu následoval přechod na Ashtanga Vinyasa Yogu, která mě chytla na další pár let. Po té jsem ale zjistila, že jsem přeci jen žena a dosti jsem zjemnila, a to nejen v józe jako takové. Člověk si po letech praxe přijde i na tu teorii, a že ona vlastně není špatná a opravdu na ní něco je. Poznáme to, až více vysledujeme jemné nuance rytmu a projevů svého těla. Po letech mé praxe za mnou přicházeli známí, že by se rádi protáhli a rozhýbali ztuhlá těla.

A tak ke mně přišlo lektorování samo.

Mohla jsem si vyzkoušet různé vedení lekcí šité přímo na míru dotyčným lidem. Sama za sebe si ale jsem vědoma toho, že ne každý člověk si s každým sedí a tak je to i v józe. I já jsem obcházela různé lekce a lektory a přicházela na chuť různým odnožím jógy. Dělala jsem si obrázek o tom, co pro mě má jaký význam, čemu se chci věnovat a co může počkat na ten správný čas.

Díky józe jsem přišla na svou vnitřní sebekázeň, pomohla mi ujasnit si svou životní cestu a rozevřela v mé bytosti stíny prvotní nevědomosti.

Nyní jsem již matka a tak jsem si mohla vlastní zkušeností projít tím nádherným procesem těhotenství a teď i mateřství. Cit a pouto k dítěti je jeden z nejvzácnějších darů na této zemi. A jak jinak toto rozvíjet, než přímým kontaktem mezi sebou? Jógu cvičím i s mým synem a propojila jsem ji i s tancem.

 

Jóga mě provází v podstatě již celým životem a tak jsem ráda, že ji mohu předávat dál. A mám velkou radost, když vidím radost a spokojený výraz klientů po lekci.

Těším se na vás, JoHanka.

Kontakt na JoHanku: JoHanka.yoga@centrum.cz nebo na telefonním čísle 777 234 768